Umělec a pandemie

V posledních týdnech naše životy ovlinňuje světová pandemie.

Jak tato pandemie ovlivnila můj život umělce?

Za normálních okolností bych si v dubnu užívala mezinárodní soutěž v malování na tělo BodyArtCzech.  Nyní v květnu bych obnovila živnost a jezdila na kulturní akce si užívat malování na děti. Nic z toho však není dnes možné 🙁

Jakým činnostem se věnuji?

Když začala karanténa pomáhala jsem šít roušky  a zapojila se tak do projektu „Úsov pomáhá“ .  Hodně mi pomohla Hanka Flašarová, Eva a ostatní z krejšovství v Hrabí. Holky mi ukázaly jak správně šít roušky a pomohly mi pak sehnat další materiál na šití pro nás ostatní.

Děkuji tímto holkám jsou fakt zlatíčka a mají doopravdy zlaté ručičky. Děkuji také všem, kdo nám pomohli materiálně, finančně či se zapojili jiným způsobem do projektu Úsov  pomáhá.  Jste všeci zlatíčka a máte srdce na správném místě. 🙂

A co umění?

Hodně času mi zabere péče o rodinu a zahradu. I tak se však věnuji svému koníčku malování a kresbě.

Oprášila jsem své tužky a bloky. Trénuji své ruce a oči dál i když jinak.  Obšas se účastním umělecké akce (kresba portrétu, krajinky aj.), kterou vyhlašuje vedoucí Galerie Lautner Ing. Hanka Šedinová.

Další výzvy , kterých se můžete zůčastnit i vy najdete na FB na stránkách libereckého ateliéru VK a na stránkách Projekt Ilustrace.

Facepinting nezanedbávám 🙂

Mám dny kdy se mi fakt nechce nebo se mi stává , že neustále odkládám tvorbu nových návrhů. Stále si nacházím doma činnosti, které jsou důležitější než malování. Když tyto dny nastanou a já si uvědomím, že jsem dlouho nemalovala začne boj.

Boj v mé hlavě. Začnu se přemlouvat, abych zašla na půdu  pro barvy. Schovávám je nyní tam. Protože, co je malá Kristýnka kvůli pandemii koronaviru doma, tak mi je vždy všude našla a nespokojila se nikdy jen s malováním na sebe 🙂 . Je princezna celá po mamince.

Přemlouvání někdy trvá moc dlouho.  Přesvědčuji se , že i když budu malovat jen 30 minut, tak to stojí za vytažení barev a štětců a jejich následného čištění.  Nyní, když jsem doma s Kristýnkou, najít si čas na malování je ještě těžší.

A i přesto, že je to nyní pro mne těžké si najít chvilku a přemluvit se. Vytahuji barvy a maluji na Kristýnku, zpestřujeme si tak dny trávené doma.

Abych se donutila více trénovat rozhodla jsem se založit FB skupinu Kouzlo BodyArtu. Skupina je určená pro všechny, co se zabívají bodyartem a nebo jim bodyart učaroval a chtějí se o něm něco dovědět.

V posledních dnech naše štětce a barvy zahálí. Nemusí tomu tak však být.

Jak jsem se již zmiňovala výše, zúčastňuji se nyní výzev v kresbě. Inspirovala jsem se. Založila jsem na FB novou skupinu, kde jsem se rozhodla dělat čtrnácti denní výzvy pro malování na obličej a tělo.

 Přidejte se do mé skupiny a zúčastněte se mých čtrnácti denních výzev.  Zvládnete se zúčastnit každé? Malovat můžete na obličej, tělo či bříško. Záleží jen na vašich možnostech a fantazii. Těším se na Vás. Klikněte tedy  níže na odkaz, přidejte se  a  dejte průchod své fantazii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *