Umělcovo sebevědomí

Všimla jsem si , že málo využívám příležitostí, které se mi naskytnou.  Příčinou toho bude mé malé sebevědomí.  Z vlastní zkušenosti jsem zjistila, že vše je jen o tom jakým způsobem koukáte na svět. Jak moc si pouštíte špatnou energii, špatné věci k tělu.

Netvrdím, že to umím. Učím se to. Učím se, říkat NE.  Učím se být více asertivní. Učím se více naslouchat než začnu jednat. Učím se více pozorovat svět kolem sebe.  Snažím se jít dál a nevzdávat se víry na lepší život, víry v sebe samu.

Ano , to je ta nejdůležitější věc, kterou musí mít umělec a každý, kdo chce ve svém životě dosáhnout svých snů, svých tužeb.  Víra v sebe sama dává člověku sílu a odvahu zvládat každou výzvu, která mu v životě přijde do cesty. A právě tato víra podle mého úsudku dnešním lidem nejvíce schází.  V tom rychlém a zběsilém shonu zapomínáme být sami sebou a myslet sami na sebe. Být sám sebou a myslet sám na sebe jsou dvě různé věci, ale bezprostředně spolu souvisí a nemohou jedna bez druhé existovat.

Být sám sebou je velice těžké. Někdo si dokonce bytí sám sebou plete s velkým egem. Pozor velké ego nejsme my. Za velkým egem se většinou skrývá strach, nedostatek sebedůvěry, nedostatek sebelásky.  Být sám sebou znamená věřit si. Být sám sebou znamená znát své klady a zápory. Být sám sebou znamená přijmout se takový jací jsme doopravdy.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *